Skuteczność pessaroterapii i chirurgicznej rekonstrukcji dna miednicy w eliminowaniu objawów zaburzeń statyki narządów rodnych (ZSNR) jest porównywalna.
Dlaczego leczyć pessaroterapią?
Niewydolność szyjki macicy to tylko jedno z wielu schorzeń położniczych, przy którym można zastosować pessar. Zespół bólowy miednicy mniejszej, zastój moczu w nerkach w czasie ciąży, nietrzymanie moczu po porodzie, żylaki sromu w ciąży to schorzenia, których objawy także ustępują po zastosowaniu pessara.
Pessar można stosować u każdej pacjentki, także takiej, u której przeprowadzenie zabiegów chirurgicznych wiąże się z dużym ryzykiem.
U kobiet, u których narządy obniżone są w niewielkim stopniu noszenie pessara wzmacnia mięśnie dna miednicy.
Zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek, które ułatwią Ci prowadzenie pessaroterapii
Pobierz kompletny przewodnik po pessaroterapii
Zyskaj praktyczne wskazówki, jak prowadzić pessaroterapię. Zebrał je i opatrzył komentarzem Dr Michael Herbich – doświadczony ginekolog i prekursor pessaroterapii w Polsce.
Pessaroterapia ma wiele zastosowań.
Także rzadko opisywanych w literaturze medycznej.
Pessar najczęściej stosuje się przy obniżeniu macicy i pochwy, odbytu, pęcherza moczowego, nietrzymaniu moczu oraz niewydolności szyjki macicy u kobiet w ciąży. Przeczytaj opisy przypadków, w których zastosowano pessar do leczenia innych niż wymienionych wyżej schorzeń.
Docieraj do pacjentek w swojej okolicy
Bezpłatnie dodaj swój gabinet lub sklep medyczny do naszej bazy danych
Zamów bezpłatnie materiały edukacyjne dla pacjentek
Pessary Dr Herbich
Nasze pessary są sterylne i bezpieczne.
Hamuje skracanie się szyjki macicy. W 99% przypadków zastępuje operacyjne zapobieganie niewydolności ciśnieniowo-szyjkowej, przeciwdziałając tym samym porodom przedwczesnym.
Zapobiega wysiłkowemu oraz mieszanemu nietrzymaniu moczu.
Stosowany jest przy obniżeniu macicy i/lub pochwy, przy nietrzymaniu moczu, jak i przy poporodowym zespole bólowym miednicy mniejszej.
Stosowany przy całkowitym wypadaniu macicy i pochwy, pęcherza moczowego, ściany odbytnicy oraz szczytu pochwy. Często stosowany u kobiet, u których inne pessary nie są w stanie utrzymać nacisku wypadających narządów.
Zapobiega wysiłkowemu oraz mieszanemu nietrzymaniu z obniżeniem macicy i pochwy.
Stosowany jest przy obniżeniu macicy i pochwy oraz częściowym wypadaniu macicy i/lub pochwy przy wąskim wejściu do pochwy.
Dr Herbich ma zaszczyt być pierwszą firmą, która wyprodukowała pessary w Polsce i która od tego czasu cieszy się zaufaniem lekarzy – zarówno jako dostawca wysokiej jakości sterylnych pessarów, jak i niezawodne źródło wiedzy o pessaroterapii.
Dr Michael Herbich
założyciel Dr Herbich Sp. z o.o.