Zasada działania pessara jest prosta
Dobrze dopasowany i odpowiednio założony przywraca anatomiczne ułożenie narządów rodnych i innych organów miednicy mniejszej.
Pessar to niewielki wyrób medyczny z wielkimi możliwościami. Umieszczony w pochwie eliminuje niepożądane objawy zaburzeń statyki narządów rodnych i nietrzymania moczu. Pomaga też donosić ciążę i wspiera leczenie wielu innych schorzeń ginekologicznych i położniczych.
Dobrze dopasowany i odpowiednio założony przywraca anatomiczne ułożenie narządów rodnych i innych organów miednicy mniejszej.
Eliminują objawy:
zaburzenia statyki narządów rodnych i nietrzymanie moczu.
Pomagają, kiedy ciąża jest zagrożona i przy takich dolegliwościach, jak żylaki sromu i kończyn dolnych, ostry zastój moczu w nerkach, zespół bólowy miednicy mniejszej. Sprawdź, kiedy stosować pessar w ciąży.
Nie musisz przechodzić operacji, żeby pozbyć się dolegliwości związanych z wypadaniem narządów rodnych, nietrzymaniem moczu oraz zadbać o bezpieczną ciążę. Wsparcie, jakie zapewnia pessar sprawia, że narządy wracają na miejsce, a kobieta może odzyskać komfort, bez poddawania się operacji.
Stosowanie pessara, w przeciwieństwie do zabiegów chirurgicznych, nie jest obarczone ryzykiem komplikacji. To jeden z najważniejszych powodów, dla których pessaroterapia często zastępuje leczenie operacyjne.
Leczenie ambulatoryjne Pessary zakłada się w gabinecie, w czasie zwykłej wizyty i nie trzeba przy tym podawać środków znieczulających, nawet tych działających miejscowo. | Brak skutków ubocznych Podrażnienia pochwy lub infekcje mogą wystąpić jedynie wtedy, gdy pessar jest niewłaściwie dobrany lub nieodpowiednio stosowany. Jeżeli wystąpią, można je łatwo wyeliminować, wyjmując pessar i stosując leczenie miejscowe. | Nieliczne przeciwwskazania Ponieważ pessaroterapia jest zabiegiem nieinwazyjnym i w pełni bezpiecznym może być stosowana prawie przez każdą kobietę. Jedynym przeciwwskazaniem jest stan zapalny pochwy. |
Warto rozważyć aplikację pessara do czasu zabiegu chirurgicznego, by nie musieć rezygnować z codziennych czynności i móc funkcjonować każdego dnia w komfortowych warunkach. Często po zastosowaniu próbnym, pacjentki rezygnują z operacji.
Wiele kobiet po przeprowadzeniu instruktażu przez lekarza prowadzącego, samodzielnie wyjmuje i ponownie zakłada pessar ginekologiczny w domu. Zwiększa to komfort użytkowania pessara i zmniejsza częstotliwość wizyt u specjalisty. Prześledź nasze instrukcje, które nauczą cię, jak robić to krok, po kroku.
Jak dobrać pessar? Tylko dobrze dopasowany pessar spełnia swoją rolę. Dlatego zawsze musi on być dobierany przed lekarza ginekologa, najlepiej takiego, który specjalizuje się w pessaroterapii. Jeśli Twój lekarz nie zajmuje się pessaroterapią i nie wiesz, do którego ginekologa się udać, skontaktuj się z nami, a pomożemy ci dotrzeć do specjalisty.
1 Badanie | 2 Diagnoza |
3 Dobór pessara | 4 Instruktaż |
* dotyczy pessarów ginekologicznych
Pessar używaj zgodnie z instrukcją użytkowania oraz zaleceniami lekarza. Pamiętaj, że inaczej stosuje się pessar w ginekologii, a inaczej w położnictwie.
Wyjmuj pessar przynajmniej raz w tygodniu, ale nie rzadziej niż co 2-4 tygodnie (lub według wskazań lekarza). Chodzi o to, żeby umyć pessar, a ściany pochwy mogły „odpocząć”. Przed ponownym włożeniem posmaruj pessar odpowiednim kremem zgodnie z zaleceniami lekarza.
Dowiedz się więcej, o higienie z pessara przy schorzeniach ginekologicznych.
U kobiet w ciąży pessary zakłada i wyjmuje wyłącznie lekarz.
Poznaj szczegółowe informacje na temat pessaroterapii w ciąży.
Okolice intymne to wyjątkowo wrażliwe miejsca. Pessar musi być więc nie tylko skuteczny, ale też delikatny.
Pessary Dr Herbich, wykonane z zaawansowanego technologicznie silikonu medycznego, są niezwykle komfortowe w użytkowaniu. Wiedzą o tym nie tylko pacjentki, ale też ginekolodzy, dlatego pessary Dr Herbich to najlepszy wybór.
Nasze pessary są sterylne i bezpieczne.
Hamuje skracanie się szyjki macicy. W 99% przypadków zastępuje operacyjne zapobieganie niewydolności ciśnieniowo-szyjkowej, przeciwdziałając tym samym porodom przedwczesnym.
Zapobiega wysiłkowemu oraz mieszanemu nietrzymaniu moczu.
Stosowany jest przy obniżeniu macicy i/lub pochwy, przy nietrzymaniu moczu, jak i przy poporodowym zespole bólowym miednicy mniejszej.
Stosowany przy całkowitym wypadaniu macicy i pochwy, pęcherza moczowego, ściany odbytnicy oraz szczytu pochwy. Często stosowany u kobiet, u których inne pessary nie są w stanie utrzymać nacisku wypadających narządów.
Zapobiega wysiłkowemu oraz mieszanemu nietrzymaniu z obniżeniem macicy i pochwy.
Stosowany jest przy obniżeniu macicy i pochwy oraz częściowym wypadaniu macicy i/lub pochwy przy wąskim wejściu do pochwy.
Informacje zawarte na stronie zostały opracowane na postawie doświadczeń zawodowych, obserwacji klinicznych i wieloletniej praktyki lekarskiej dr n. med. M. Herbicha.
Strona internetowa www.drherbich.eu została stworzona, aby rozpowszechniać i promować wiedzę na temat pessaroterapii, która jest alternatywnym dla operacji sposobem leczenia niektórych chorób ginekologicznych i położniczych.
Niezależnie od korzystania z materiałów umieszczonych na stronie i korzystania z rekomendowanych na niej rozwiązań, w trakcie stosowania wyrobów medycznych, podczas choroby oraz leczenia należy regularnie konsultować się z lekarzem i wykonywać wszystkie zlecone badania i zalecenia. Wszelkie stwierdzone odchylenia od standardowych parametrów życiowych i fizjologicznych wskazują na konieczność kontaktu z lekarzem w celu weryfikacji stanu zdrowia przy pomocy standardowo stosowanych metod diagnostycznych. Wszelkie niestandardowe objawy lub bóle, powinny być niezwłocznie konsultowane z lekarzem.
Zdjęcia umieszczone na stronie internetowej, maja charakter wyłącznie informacyjny. Zostały opracowane na postawie doświadczeń zawodowych, obserwacji klinicznych i wieloletniej praktyki lekarskiej dr n. med. M. Herbicha. Przedstawiane na stronie informacje i zalecenia nie są jednakowo skuteczne dla wszystkich. Każdy użytkownik powinien każdorazowo dobierać model i rozmiar pessara w konsultacji z lekarzem. Pierwsze założenie pessara, który jest wyrobem medycznym wielokrotnego użytku stosowanym tylko przez jedną pacjentkę, powinno zostać dokonane przez lekarza specjalistę.
Użytkownik każdorazowo przed użyciem wyrobu medycznego powinien zapoznać się wnikliwie z instrukcją użytkowania tego wyrobu. Dodatkowo, w przypadku potrzeby uzyskania dodatkowych informacji bądź w przypadku jakichkolwiek wątpliwości w zakresie stosowania wyrobu użytkownik powinien każdorazowo skonsultować się z lekarzem. Korzystanie z pessara może wiązać się z ryzykiem zdarzeń niepożądanych lub skutków ubocznych. W razie wystąpienia jakichkolwiek dolegliwości należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.
Osoby niepełnoletnie lub niepełnosprawne powinny korzystać z zasobów strony internetowej pod kontrolą opiekunów.
Administrator dokłada wszelkich starań, by użytkownikom strony internetowej umożliwić jak najszerszy dostęp do informacji. Dlatego na Stronie internetowej mogą być publikowane linki do stron zewnętrznych, które zawierają przydatne informacje. Większość udostępnianych stron internetowych posiada własne regulaminy korzystania z zawartych w nich treści, dlatego każdorazowo zalecamy zapoznanie się z tymi dokumentami.
Administrator stronny www.drherbich.eu nie ponosi odpowiedzialności szkody powstałe z tytułu niezgodnego z powyższymi zaleceniami korzystania ze strony.
Pessar to wyrób medyczny - należy stosować go zgodnie z instrukcją użytkowania lub etykietą.